Fórum

back Naspäť

Meno (nick): obecný príspevok
Text príspevku:
REVÍZIA PLYNOVÝCH ZARIADENÍ ( kotol a šporák) V RODINNOM DOME (na Bobote)
( Ako som naletel podvodníkom za prispenia obecného úradu )

23. januára, keď sme s manželkou obedovali, zazvonil domový zvonček. Otvoril som dvere a zakričal : „ Je otvorenéé !“. Kým som si obul topánky a vyšiel na podstenie, neznámy muž stál pri schodoch. Povedal, že robia revíziu plynových zariadení (ďalej PZ) v našej obci, že majú voľný termín zajtra o 14.30 hod. Pýtal som sa, v čom spočíva revízia. Vysvetlil mi, že ľudia si mýlia revíziu plynových zariadení so servisom kotla, a potom rozprával a rozprával. O výbuchu plynu v rodinnom dome, že niektoré poisťovne viažu poistné plnenie na vykonanú revíziu, že dnes a zajtra sú na Bobote a pozajtra idú do Podlužian, že boli ohlásiť na obecnom úrade, že robia revíziu plynových zariadení, že to bolo vyhlásené v obecnom rozhlase. Zmohol som sa iba ma otázku odkiaľ sú. Povedal, že zo Zvolena. Na moje „podivenie sa“ mi povedal, že ich firma SLOVENSKÁ REVÍZNA SPRÁVA robí revízie po celom Slovensku ( názov firmy tomu napovedal ).
Vedel som od syna, že u nich v bytovom dome robili kontrolu tesnosti spotrebičov, rovnako z televíznych správ o výbuchu plynu v rodinnom dome. V decembri som nestihol servis kotla. Tak som prikývol.
Povedal, že spíše objednávku. On písal, ja som dojedal studený obed. Pri písaní poznamenal, že vyinkasuje zálohu 10€, na ktorú mi vystaví príjmový pokladničný doklad. Samozrejme to sa mi od ceny odpočíta. 99€ sa mi zdalo veľa! Ale, čo to je oproti výbuchu plynu.....? Dal som 10€, podpísal objednávku a príjmový pokladničný doklad. Dodávateľ na objednávke : Miron D.. – SLOVENSKÁ REVÍZNA SPRÁVA (ďalej M.D. –SRS )

Po odchode som sa „ otriasol (prebral) z výbuchu plynu“ :
- Zavolal som na OcÚ, či podnikateľ M.D.-SRS, ktorý je uvedený na objednávke predložil OPRÁVNENIE na vykonávanie revízie plynových zariadení. Oprávnenie údajne predložil, ale nebolo k dispozícii. Bolo mi povedané, že revíziu si nemusím dať spraviť.
- V živnostenskom registri som zistil, že M.D.- SRS má predmet podnikania : Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby, od 12.7.2017, Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností, od 25.8.2017
- Zavolal som na číslo telefónu uvedené na objednávke, že chcem hovoriť s pánom, s ktorým som uzatvoril objednávku. Dostal som číslo na p. Cisárika
- Než som stihol zavolať, volal mi p. Cisárik, že by prišli zajtra vykonať revíziu o pol hodiny skôr, ako sme sa dohodli. Povedal som mu, že pán Miron D. - SRS nemá v predmete činnosti revíziu plynových zariadení. Tvrdil, že pán čo to bude robiť oprávnenie má.
- Pretože som nevedel jeho meno ( vid prvú zarážku), pozrel som si zoznam podnikateľských subjektov, ktoré vykonávajú revízie tlakových a plynových zariadení - Banskobystrický kraj ( celkom 28 subjektov). Miron D. - SLOVENSKÁ REVÍZNA SPRÁVA medzi nimi nebol.
- Zistil som, že šesť subjektov vykonáva revízie tlakových a plynových zariadení v Bánovciach n/B a v Trenčíne.
- Objednávka a príjmový pokladničný doklad neboli číslované. Služba - revízia plynového zariadenia mala cenu 99€, bez definovania počtu zariadení. Servisná hodina servisu kotla 99€, servisná hodina kotla a revízie plynového zariadenia 169€ !
- Objednávka obsahovala vety : Svojim podpisom som si vedomý ceny za vyššie uvedenú službu a týmto záväzne súhlasím s jej vykonaním. Záloha na službu je nevratná a slúži na pokrytie nákladov na dopravu a rezervovaný termín revízie alebo servisu.

- Išlo ma od zlosti poraziť, že som sa dal nachytať! Prečo nejaká firma zo Zvolena robí revízie plynových zariadení v dedinách okr. Trenčín a Bánovce, keď firmy vykonávajúce takúto činnosť sú v Bánovciach a v Trenčíne ? Prečo Živnostenský úrad vo Zvolene dovolil, aby Miron. D. mal dodatok obchodného mena SLOVENSKÁ REVÍZNA SPRÁVA ( ktoré je zavádzajúce) ? Aký má zmluvný vzťah p. Cisárik a jeho kumpán a ten čo má OPRÁVNENIE vykonávať revízie plynových zariadení s M.D.- SRS ? Kto a ako priznáva príjem? Ten príjem, z ktorého % dane z príjmu je príjmom obce ?

- Ráno, 24. januára o 5.55 hod som Cisárikovi poslal SMS. „ Ruším objednávku na revíziu PZ podpísanú z Vašej iniciatívy, v časovej tiesni, pri vyrušení z obeda. Nečíslujete doklady, evidencia vykonaných prác a tržieb firmou M.D.- Slovenská revízna správa nie je preukazná. Nemám záujem o revíziu PZ. “
- 31. januára som z obecného úradu dostal mail s fotokópiou OPRÁVNENIA. Názov podnikateľa, ktorý mal vykonať revíziu plynových zariadení : Viliam Z. - BYLLY z Brusna. Predmety podnikania: celkom 47 činností. Niektoré uvediem :
- Nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 t. Deň vzniku oprávnenia: 31.3.2006
- Stavebné cenárstvo. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Čistenie kanalizačných systémov. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Opracovanie kovu jednoduchým spôsobom. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Sťahovacie služby. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Kuriérske služby. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Vykonávanie odťahovej služby. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnosti. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanie. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.201
- Prevádzkovanie výdajne stravy. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Administratívne služby. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Donášková služba. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.201
- Prevádzkovanie verejných WC. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie stabilných a polostabilných hasiacich zariadení. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Poskytovanie služieb informátora. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Služby požičovní. Deň vzniku oprávnenia: 29.7.2015
- Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených plynových zariadení. Deň vzniku oprávnenia: 30.7.2015

- Jeden z jeho zákazníkov ho ( 31.12.2015 ) hodnotil takto : Sú to s prepacenim obycajni podvodníci (použitý vulgárny výraz s ...) !!! Uctuju vam veci ktore sa v vskutocnosti nevykonavaju a pytaju si za robotu dvakrat tolko ako ostani zo serioznym jednanim a kvalitne odvedenou pracou..

Záver :

Pretože som ušetril 89€ ( 99-10) rozhodol som sa kúpiť detektor plynu GD-3000 (za 50€). Kto nenaletel
„podnikateľom“ zo Zvolena a chcel by si skontrolovať, či mu neuniká plyn, môže ma osloviť.

P.S. Tak ako na bránkach iných domov v obci visí OZNAM „ POZOR ZLÝ PES“ na našu bránu som pripevnil OZNAM „ Vitaj, kto s dobrým úmyslom prichádzaš “, lebo sa mi páčil ( opísal som ho zo vstupnej haly Divadla Semafor v Prahe ). Myslel som si, že má magickú (divadelnú) moc. Mýlil som sa.
Dátum vytvorenia: 2018-02-12 20:22:36

Zdieľať: Google Facebook Twitter
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »