Fórum

plus Pridaj príspevok

comment pohoršenie a znechutenie

03.12.2014 22:20:34

Nedá sa nezareagovať na príspevok vdp. farára.

Stránka obce Bobot slúži na vyjadrenie názoru, či už kladného alebo záporného. Pridávanie príspevkov do rubriky: Kniha návštev a Diskusné fórum je nastavené tak, že diskutér, ktorý príspevok pridáva sa môže podpísať vlastným menom alebo použije anonymný nick. Preto sa Vás pýtam pán vdp. farár, kde ste dostali právo na to, aby ste tu verejne rozširovali meno diskutéra, ktorý príspevok pridal a myslím, že je absolútne neslušné a netaktné, že takúto informáciu Vám niektorý z administrátorov vôbec poskytol.
Vy ste nikdy nespomenuli tému politika v kostole? Musím Vás vyviesť z omylu, pretože v nedeľu po voľbách ste verejne v kostole gratulovali novozvolenej starostke a poslancom OZ. Preto Vás prosím neklamte!! Pred voľbami ste sa možno o politike v kostole nezmienili, stačí, že ste o nej hovorili ľuďom mimo kostola v obci. Preto ak pracujete v našej obci na Božiu slávu, buďte radšej nestranný, neprikláňajte sa ku určitej skupine ľudí, ktorý vytvárali intenzívnu antikampaň a hádzali klamstvá na súčasného starostu. Myslím, že pri poslaní, ktoré zastávate sa nepatrí porušovať Božie prikázania.

A ešte na margo volieb a situácie v dedine pred voľbami.

Je pre mňa obrovským sklamaním, že niektorí občania Bobota sú tak ľahko ovplyvniteľní, že nerozmýšľajú podľa vlastného triezveho rozumu a svedomia a radšej uveria nezmyslom a klamstvám ako skutkom a činom, ktoré sú viditeľné, preukázateľné a hlavne reálne. Ľudia našej obce, vy ste naozaj tak zaslepení hlúpymi klamstvami, že nevidíte to skutočné, čo sa v dedine za 4 roky urobilo a presne toto nebolo schopné OZ a starosta za 16 rokov urobiť pred terajším starostom? Zamyslite sa nad sebou prosím pred tým, než začnete niekoho haniť.

Vo voľbách do obecného zastupiteľstva ste si zvolili poslancov, ktorých jadro tvoria znova tí istí typu „všetko vedia, všade boli“ a pre dedinu absolútne nič neurobili. Dokonca, znova ste si zvolili poslanca, ktorý v roku 2013 na verejnom zhromaždení občanov na otázku, ktorú na záver položil starosta pre poslancov: „ Čím ste prispeli k rozvoju a zveľadeniu obce“, odpovedal: „ Čo ja mám čo starostovi pomáhať“. Myslím, že takúto odpoveď zastávala väčšina poslancov, pretože nevidím v dedine žiadnu konkrétnu vec, o ktorú by sa postaral nejaký poslanec.

Pri voľbách na post starostu je to však oveľa horšie, lebo ste prejavili priazeň kandidátke, ktorá vo svojom doterajšom zamestnaní opäť vykonávala riadiacu funkciu, ktorú jej zákon nedovoľuje. Takáto osoba ma zastávať starostovský post? A presne táto osoba môže poďakovať ľuďom „hviezdneho tímu“, ktorí boli natoľko bezcharakterní, že toto „víťazstvo“ oslavovali vykrikovaním, spievaním a púšťaním ohňostroja pred hasičskou zbrojnicou.

Na záver treba spomenúť len to, že kto šíri zlo aj na toho si čas počká a všetko sa mu raz vráti. A ja len dúfam, že občania Bobota, ktorí sa dali zmanipulovať raz otvoria oči a zistia, kto pre túto obec niečo urobil a chcel urobiť a kto len hnusne klamal, zavádzal a znevažoval prácu iných.
 
comment vdp. Miroslav Kukla

02.12.2014 07:53:52

Drahí veriaci Bobota. Neviem kto je pani Libuša z Oravskej Poruby ktorá sa schováva za dva nicki ,,sympatizant, a návštevník obce". Tí, ktorí chodíte do kostola viete, že nikdy som nespomínal miestne politiku kostole. A neurobil som to ani pred voľbami, ani som nespomenul mená poslancov, ani mená kandidátov na starostov. A nespomínam ani politiku štátu. Ja som poslaný do farnosti, aby som pracoval na Božiu slávu a ľudí spájal a nie rozdeľoval. Prosím Vás vylúčte ma z týchto debát. Kto sa chce so mnou rozprávať alebo mi dať otázku, alebo diskutovať, môže to urobiť : buď vo forme emailu, ktorý je uverejnený na stránke, alebo aj v osobnom rozhovore so mnou. Ja sa ku každému človekovi správam úctivo a rešpektujem právo človeka mať vlastný názor. Prajem požehnaný deň.

comment sympatizant

01.12.2014 23:04:48

To nie je možné, veď starosta spadá pod zastupiteľstvo. Starat sa iba o dôchodcov je módou, to sú voliči istí. Mladí sú kde? A farári sa nemajú do politiky čo miešať, veď ovečky dobre zaplatia. Potom len robia rauty...
 
comment občan

01.12.2014 19:39:53

Dúfam,že nám svitne na lepšie časy,pre nás obyčajných občanov obce Bobot,
Bývalý starosta narobil dosť " neplechy". Jedná sa o výmenu pedagogov v škole,vzťahy s farským úradom
založenie stavebnej skupiny pri OU.Neurobil nič preto ,aby obec ulahčila život starým a bezvládnym občanom.Hlavne však nerešpektoval uznesenia OZ.Bývalý starosta stačilo!
 
comment návštevník obce

29.11.2014 08:47:08

Prečítala som si vaše príspevky i dozadu, všeobecné aj volebné.Každý má samozrejme iný charakter. Všade sú obyčajne dva tábory občanov, len treba rozhodnúť, čo je falošný lobizmus a čo je úprimné. Pán Tunega sa veľmi snažil pre Vás, obec. Stačí jeden dobrodruh, ktorý navymýšľa intrigy a všetká špina je na jeho hlave. Najhoršie v živote je, keď sa druhá strana nemá ako brániť. Čo mal pán starosta mal chodiť po chalupách a hovoriť pravdu, keď prívrženci jedného klanu boli rýchlejší? Podobné praktiky boli všade, iba ľudia to inak vnímajú. Malomeštiacke názory do komunálnej politiky nepatria, ani si občas pripísať titul Mgr....,tam kde sa mi to práve hodí, keď sa zúčastním dôležitého rokovania a všetky ostatné majú titul. Toto je zákonné, morálne...?
Pána boha nechajme v kostoloch, v dušiach, ktorí to tak cítia a nevnucujme nikomu myšlienku.
V živote je najdôležitejšie= nie zalamovať ruky, vodu kázať a víno piť, ale byť čestný, múdry, empatický.
 
comment sympatizant

28.11.2014 10:41:48

Prechádzala som obcou Bobot , prekvitá, čo je svedomitá práca pána starostu. Škoda, že teraz vyhrala starostku nie s veľmi dobrým chýrom. V jednaní s pánom starostom bol prístup profesionálny, etický. Prajem mu veľa šťastia, úspechov v osobnom a pracovnom živote!
 
comment kamarátka Milka

17.11.2014 09:34:26

srdečne blahoželám Danka,
prajem Ti všetko dobré na novom poste a samé dobré rozhodnutia Tebe a obecnému zastupiteľstvu

kamatárka Milka
 
comment Pokorna Iveta

16.11.2014 08:21:05

Danka, srdecne Ti blahozelam k volebnemu uspechu. Prajem Ti v Tvojej praci vela zdravia, spravodlivych rozhodnuti, podporu obecneho zastupitelstva, vacsiny spoluobcanov a v neposlednom rade celej Tvojej rodiny Pokorna Iveta
 
comment Danka Ďuriačová

16.11.2014 01:57:26

Vážení občania,

srdečne Vám ďakujem za podporu a prejavenú dôveru vo voľbách.

S úctou

Danka Ďuriačová
 
comment Občan

12.11.2014 22:11:52

Pokus o resumé pred voľbami.

Napriek tomu, že obec Bobot je iba malá dedinka s počtom obyvateľov 759 (oficiálny údaj z 22.8.2014) vrcholí v našej obci predvolebná kampaň, za ktorú by sa nemuselo hanbiť ani žiadne väčšie mesto. Do komunálnych volieb sa zapojili a prihlásili dvaja kandidáti na post starostu obce, pričom obaja majú svoju početnú skupinu podporovateľov a prívržencov. Na jednej strane súčasný starosta obce so svojou stranou a svojimi poslancami a na druhej strane kandidátka s podporou dvojice, resp. trojice strán a ich kandidátmi na poslancov do obecného zastupiteľstva. Napokon je tu ešte jeden nezávislý kandidát na poslanca bez jasného, resp. deklarovaného vyhranenia názoru k starostovskému súboju.

Občania dostali z oboch táborov do schránok pomerne kvalitné, farebné letáky. Na verejných priestranstvách v posledných dňoch pribudli plagáty oboch táborov. Obaja kandidáti ponúkajú rôzne sľuby a poukazujú na svoju prax v obci a vyzývajú občanov na svoju podporu. Nechýbali ani pozvánky na volebné kortešačky, v jednom prípade pred a v druhom po voľbách. Kandidáti zapojili aj Internet, kde využili svoje webové stránky, či sociálne siete. Pre celkový obraz o kandidátoch mohla občanovi chýbať ich priama diskusia pred zrakmi svojich voličov. Môžeme sa iba domnievať, prečo jeden či druhý kandidát niečo podobné neinicioval. Mobilizácia voličov bude zrejme prebiehať do poslednej možnej chvíle, čo by mal byť koniec volebnej kampane vo štvrtok 13.11.2014 presne o 7.00 hod. Nechajme sa prekvapiť, či bude dodržané volebné moratórium všetkými kandidátmi na starostu a poslancov.

Občania obce diskutujú o možných alternatívach, hoci občas je diskusia tichá až mĺkva z prípadného nerobenia si nepriateľa v osobe možného toho či onoho víťaza. Sloboda v obci akoby bola pozadu a u ľudí sa prejavuje opatrnosť a obavy zo svojho verejného postoja, lebo čo ak by náhodou kritizovali budúceho starostu(-ku). Podaktorým ľuďom ide o samotnú existenciu, pretože ich zamestnávateľom je obec a práve u nich je strach najmarkantnejší. V deň volieb 15. novembra 2014 môžu všetci občania nad 18 rokov prejaviť tajnou voľbou svoju skutočnú moc. Ako to naozaj dopadne sa dozvieme už čoskoro.

Majme teda na pamäti, že starosta spolu s obecným zastupiteľstvom sú tu pre občana a mali by mať aj pred ním dostatočnú pokoru. Svoje funkcie majú iba zapožičané od občana a preto by sa mali maximálne snažiť mu slúžiť a vychádzať v ústrety.

Faktom však zostáva, že naša obec zažíva vrchol najzaujímavejšej a zrejme aj najviac verejnosť polarizujúcej kampane posledných rokov. Rovnako môžeme prehlásiť, že obec čakajú aj jedny z najdôležitejších volieb v porevolučnej histórii Bobota od novembra 1989. Nuž teda, šťastnú ruku voliči!
 
comment Danka Ďuriačová

08.11.2014 21:58:53

Vážení občania,

veľmi pekne Vám ďakujem za účasť na predvolebnej debate a za Vašu podporu.

S úctou

Danka Ďuriačová
 
comment Danka Ďuriačová

03.11.2014 23:04:29

Vážení občania,

srdečne Vás pozývam na predvolebnú debatu so mnou, kandidátkou na starostku obce, spojenú so skromným občerstvením.

Kedy: 8.11.2014 o 15.00 hod.
Kde: Kultúrny dom Bobot

Dovoľte mi zároveň predstaviť Vám svoju web stránku: www.duriacova.wbl.sk

Ďakujem Vám za Vašu podporu!
 
comment Riaditeľ

29.10.2014 09:05:24

Vážený občan,

upozorňujem naposledy: kto šíri nepodložené klamstvá a osočovania, dopúšťa sa trestného činu

ohovárania.

Ak budete písať takéto lži,

podám trestné oznámenie.

1. Ohľadom kvality práce - hodnotil ju nezávislý štátny orgán, ktorý nenašiel žiadne pochybenia,

skonštatoval skvalitnenie práce v zmysle zákonných požiadaviek a všetkých ostatných ukazovateľov oproti

stavu, ktorý trval v ZŠ do môjho nástupu.

Keďže sa preukázateľne nerozumiete legislatíve, normám ani pedagogickým fundamentom, debatu na

tému práca ZŠ končím s ANONYNOM, ďalej - ak to bude pokračovať, budú konať len patričné orgány.


2. Ľudia zúčastňujúci sa výberového konania na strane školy - v zmysle zákona o ochrane osobných

údajov - sú viazaní mlčanlivosťou. Ak rozširujete správy - podľa vás z VK - ktoré nie je verejné a členovia

VK sú viazaní mlčanlivosťou, upozorňujem na ďalšie porušenie zákona a tým uškodíte nielen sebe, ale aj

tomu, kto vám akékoľvek informácie PROTIZÁKONNE POSKYTOL.

A ak člen VK pôsobí v školstve, na základe záznamu v registri trestov, už nebude môcť v školstve pôsobiť!Posledný raz:

Ak sa budú objavovať klamstvá voči mojej osobe a osočovanie,

postúpim toto protizákonné konanie

orgánom činným v trestnom konaní.P.s.: A pýtam sa, kto ste, že máte právo hovoriť (kto vám dal to právo?) a posudzovať (na základe akého

vzdelania a mandátu?) - čo je a nie je pre dobro školy/žiakov?

Neovládate zásady slušnej komunikácie, neovládate zákony, nepoznáte súčasné pedagogické trendy ani

didaktiky, nemáte odvahu prísť za niekým otvorene a nadviazať komunikáciu na úrovni ľudí s adekvátnym

IQ, nedokážete sa a nemáte ani toľko charakteru, aby ste sa za tým, čo píšete, stáli = sa podpísali ???

Každý človek vie, že pod to, čo tvrdí a za čím si stojí, sa má podpísať; keď niečo tvrdím, musím to aj vedieť

dokázať - v opačnom prípade je to trestný čin...

Vy ani jednu z týchto vecí NEPOZNÁTE a NEOVLÁDATE, preto nebudem debatovať na takejto úrovni, je to

pod moju úroveň. Keď niečo chcete dokázať, buďte lepší od druhého, dokážte to skutkami a nie

ohováraním...


Prepáčte, s kým tu ja mám a o čom debatovať....?


Prajem pekný deň


Riaditeľ ZŠ

Mgr. Trebichalský

comment občan

29.10.2014 07:23:56

Nekritizoval som.iba som napísal pravdu ,ako to cítim.Robí sa niečo máte pravdu ,ale nie pre dobro žiakov.
Neviem či vy máte právo hovoriť o Bohu.
Múdrosť človeka závisi od veľa vecí. Hlavne o rozdávaní vo vašom prípade vedomosti žiakom ,ale to asi nie je váš prípad.
Nie ste tu určite pre všetkých- lebo ste ako sa hovorí samozvancom -vem o tom že nie ste žiadaným pedagogom. To sa potvrdilo aj v našej obci -neprešiel ste výberovým konaním ani v rade školy a bola aj petícia proti vašmu nástupu . Tak neviem čím sa tu vlastne ohánate.
Takže s našej obci teraz funguje škola ,ktorá určite nie je prínosom pod vašim vedením,deti ktoré nebudú pripravené po odbornej stránke. Je to na našu škodu.Vďačíme zato nášmu starostovi. Ten "vyštval " z vedenia školy výborných pedagogov ,ktorí veľa naučili a vedeli učiť. Na vašom mieste by som sa zamyslel nad sebou a nestaval by som si vzdušné zámky .Chcel som ešte veľa toho napísať ,ale v tom prípade by môj príspevok určite prevádzkovateľ stránky zmazal. Dúfam ,že v ďalšom volebnom období už bude nový starosta,ktorý bude počúvať poslancov ,radu školy a hlavne občanov- lebo by mal byť starosta pre všetkych a hájiť záujmy hlavne svojich spoluobčanov je len tie svoje.
 
comment Riaditeľ

28.10.2014 11:15:42

D.deň,

určite je poslaním človeka IBA kritizovať, hľadať chyby a hádzať na druhého špinu.

Nie MORÁLKA a VYŠŠÍ PRINCÍP.

Ďakujem, že je to už vidieť, že sa niečo robí!

Je smutné, ale ľudské, že vždy bude niekto nespokojný a stále hľadať len chyby.

Najväčší príklad nám dáva Biblia. Ježiš Kristus tiež veľa ľuďom vadil a nevyhovel.

Múdrosť človeka spočíva v pozitívnej spolupráci, nie v hádzaní špiny a hľadaní len viny-na druhom...

Som tu stále a vždy - pre všetkých, ktorým záleží na existencii našej školy a na pozitívnej spolupráci.

Rád opakovane ponúkam spoluprácu na príprave časopisu a iných pozitívnych veciach.

Žiaľ, okrem ANONYMOV a niekoľkých úprimných nadšencov, nikto za mnou neprišiel s podanou rukou...Riaditeľ ZŠ Mgr. Trebichalský


P.s.: A kto čaká len na moje chyby, toho poteším - nie som dokonalý (nikto nie je dokonalý), urobím ich veľa...
Na strane druhej - takémuto múdremu a vzdelanému človeku ponúkam pevné miesto pri všetkých ústnych aj písomných prejavoch, Určite - ak to dotyčný myslí úprimne - rád prijme spoluprácu.


Prajem všetkým pekný deň

comment občan

28.10.2014 08:13:41

Ale Ste sa pekne vyfarbili pán riaditeľ- s časopisom v ktorom sú gramatické chyby a veci stiahnuté s pofidernej stránky. Úroveň hodná žiaka základnej školy a nie " pedagoga a riaditeľa". Takýto človek učí deti-aká je to úroveň vzdelania. Nečudujem sa ,že v škole je málo detí, každý rozumný rodič si to vyrieši. Pokial budete riaditeľom , tak v škole viac školákov nebude. Viete vďaka komu ste riaditeľom ! Nikto Vás nechcel iba p.starosta takže ste starostov riaditeľ.
 
comment OBčAN

26.09.2014 01:37:39

Pre krátkosť správ v diskusii kopírujem plné znenie mojej odpovede na:


Nick: OBčAN Pridané: 26.09.2014 01:29:36
Príspevok:
Pán spoluobčan-reakcia na príspevok z 23.9.2014 Ubezpečujem Vás,že môj zdravotný stav je úplne v poriadku.Vidím i počujem veľmi dobre.Myslím,že Vy nevidíte,alebo nechcete vidieť čo všetko sa urobilo a vybudovalo,že sa naša obec začína vyrovnávať susedným.A to napriek tomu,že 16 tu všetko stagnovalo...Skúste sa upokojiť,neosočujte a neurážajte nikoho pre jeho názor a pozrite sa dobre okolo seba....Ja sa tiež nestotožňujem s niektorými názormi v príspevkoch,ale ich nespochybňujem,nezosmiešňujem..:a už vôbec si nedovolím hlúpo útočiť na ich autorov.Takýto prístup k veci však potrebuje slušnosť,skúsenosti a asertivitu.Toto je prvá a zároveň posledná reakcia na Váš príspevok.Prajem Vám všetko dobré.
 
comment OBčAN

17.09.2014 17:44:25


Chcem poďakovať p.starostovi a poslancom za toto volebné obdobie,za všetko čo sa v našej dedinke za 4 roky urobilo.Je až neuveriteľné čo všetko sa dá urobiť keď je vôľa a človek na správnom mieste.Verím,že sa táto zostava udrží i po voľbách.Prajem Vám všetko dobré a ešte raz jedno veľké Ďakujem:)Neprajníkov a zlomyseľných ľudí si nevšímajte tých je všade dosť!
 
comment Zuzana

13.09.2014 14:28:26

Dobrý deň, počula som že na Bobote je nejaká partia chlapov, čo zateplujú domy. neviem sa ich dopátrať. nepomohli by ste mi? ak o niekom viete,prosím napíšte mi na mail szpo@centrum.sk ďakujem veľmi pekne. s pozdravom Zuzana
 
comment občan

12.09.2014 14:13:10

Nie je to len gesto pred blížiacimi sa voľbami? Možno sa stihne za ten krátky čas ešte toho viac?


<< | 1 2 3 4 5 6 7 8 | >>

Zdieľať: Google Facebook Twitter
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »