Prehlásenie o prístupnosti

Webové stránky sú vytvorené v maximálne možnej miere podľa pravidiel pre tvorbu prístupových webových stránok v štátnej, verejnej správe a samospráve.
Tieto www stránky sa snažia o maximálnu prístupnosť a použiteľnosť podľa väčšiny známych metód. Dodržujú všetky dôležité zásady prístupnosti podľa metodiky Blind Friendly Web a konzorcia W3.

Texty
Celý web je definovaný zväčša v relatívnych jednotkách a jeho obsah je možné jednoducho zväčšovať a zmenšovať pomocou štandardných nástrojov webových prehliadačov (Ctrl + posun kolieskom v Internet Explorer), alebo pomocou ikoniek v pravom hornom rohu stránok.

Prezentačný layout a obsah je vytvorený v štruktúrovanom jazyku XHTML 1.0 Transitional. Vizuálna prezentácia je vytvorená pomocou kaskádových štýlov (CSS) a bez tabuľkového layoutu. Tieto stránky sú najlepšie zobrazené v prehliadačoch, ktoré uvedené normy podporujú, sú však prístupné vo všetkých prehliadačoch. Externé stránky, ktorých prepojenie je súčasťou stránok obce nemusia byt validné, teda prístupne v súlade s normami o štandardoch tvorby html.

Používanie kaskádových štýlov je možné vypnúť pomocou odkazu "Vypnúť CSS" (v príprave) v pätičke web stránky (je možné ich následne zapnúť).

V prípade akýchkoľvek problémov s prístupnosťou obsahu alebo funkčnosťou webu, kontaktuje autora.

Zdieľať: Google Facebook Twitter
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »