Detail oznamu

back Naspäť

BEZ ZÁBRAN A SVEDOMIA AJ NA VIANOCE

Kategória: Obecný úrad | Podkategória: Oznamy obecného úradu
 
back Zobraziť galériu

Vianočný čas sa skončil, ale nedá mi nepodeliť sa s Vami o nemilé prekvapenia počas vianočných dní a po Troch kráľoch.

Vianoce sú sviatkami, ktoré sa každý snaží urobiť peknými aj prostredníctvom výzdoby. To sme sa usilovali urobiť v rámci možností pre občanov našej obce aj my.
Ako každoročne sme rozvešali svetelnú výzdobu po obci, pokračovali sme osvetlením stromčeka a svetielkami pred obecným úradom a kultúrnym domom. Aj stromčeky, ktoré nám od výsadby okolo KD podrástli, sme sa rozhodli počas Vianoc ozdobiť svetielkami. Svetelnú výzdobu sme doplnili drevenými postavičkami a dúfali sme, že v tejto náročnej dobe, ktorú žijeme, takto prispejeme k radosti detí aj ostatných občanov. Sme radi, že mnohým sme radosť naozaj urobili, viacerí ste sa pri výzdobe aj fotili (ešte ste stihli).
Po sviatku Štedrého dňa, kedy sme všetci prežívali narodenie Ježiša, sa však našiel človek, ktorý bez zábran odcudzil osvetlenie zo stromčeka pred OÚ. Pýtala som sa samej seba, komu až natoľko chýbala reťaz za 15 eur, že sa odhodlal urobiť takýto skutok.
Prešiel sotva týždeň a opäť ďalšie nemilé prekvapenie - vandal, ktorý nielenže ukradol svetielka zo stromčeka pred KD, ale ho navyše aj poškodil. Svetielka boli totiž o stromček pripevnené, preto na ňom odrezal konáriky, aby ich mohol vziať. Stromček nám mimochodom na jar robil všetkým radosť svojimi bielymi kvetmi. Túto jar nebude. Škoda, ktorá vznikla týmto vandalským činom, je 200 eur, ale pre mňa a určite aj mnohých občanov je nevyčísliteľná...
Touto cestou sa chcem spýtať dotyčného vandala, či nemal hanbu spáchať takýto čin a 7. januára v čase po polnoci, presne o 1.25 hod., pristaviť auto rovno pred stromček, orezať ho, ukradnúť svetielka a pokaziť nám všetkým záver Vianoc.
Viem, že škoda sa nám nevráti, ale chcela by som poprosiť občanov, ktorí by vedeli pomôcť pri objasnení tejto udalosti, aby tak urobili. Možno aj šofér auta, ktoré v tom čase prechádzalo obcou.
Určite sa nevzdáme a využijeme všetky prostriedky na odhalenie tohto nehanebného vandalského činu. Ochrana majetku obce, ale aj ochrana ľudskosti musí byť v záujme náš všetkých.

Danka Ďuriačová
starostka obce


Pridané: 11.01.2021 16:15:57

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »