Detail oznamu

back Naspäť

Ako sme hodovali

Kategória: Obecný úrad | Podkategória: Zaujímavosti
Linka: VIDEO: Vystúpenie folklórneho súboru rodiny Chudobovcov z Oravskej Lesnej
 
back Zobraziť galériu

Počas poslednej septembrovej nedele sú ako zvyčajne na Bobote hody a boli aj tento rok.

Od roku 2011 sa uznieslo OZ Bobot na usporadúvaní Hodových slávností, ktoré sa konali v sobotu a v nedeľu v našej obci.
V sobotu sa začalo už dopoludnia o jedenástej hodine, kedy naši žiaci odohrali priateľské futbalové stretnutie so svojimi rovesníkmi z TTS Trenčín. Všetkých samozrejme potešilo ich jednoznačné víťazstvo 20:0, veru aj taký býva mládežnícky futbal. Popoludní o 14-tej hodine všetkých občanov obce a návštevníkov Hodových slávností potešilo vystúpenie folklórneho súboru rodiny Chudobovcov z Oravskej Lesnej. Oravská, či terchovská tradičná hudba a goralské piesne aj ich najznámejšia Goraľu, cy či ňe zaľ. Toto všetko sa dalo počuť na Hodových slávnostiach v sobotu. Približne o 15.15 hod začalo exhibičné futbalové stretnutie bývalých hráčov domáceho Tatranu Bobot a Spartaku Timoradza, v ktorom sa tzv. starí páni nenechali zahanbiť a zvíťazili 7:2. Počas celého športového a kultúrneho popoludnia sa podával pravý poľovnícky guláš. Podvečer sa všetci prítomní presunuli do Kultúrneho domu, v ktorom sa začala Hodová veselica. Hudobne sa angažovala skupina rodiny Hudecových, ktorá vytvárala dobrú náladu pre všetkých návštevníkov. Počas veselice si každý mohol pochutnať na výborných zabíjačkových špecialitách. Tancovalo sa až do rána a nikomu sa nechcelo ísť domov.
Na druhý deň pokračovali Hodové slávnosti už o desiatej hodine dopoludnia Svätou omšou, po ktorej sa sprievod z kostola presunul k novej soche Svätého Mikuláša ako patróna nášho kostola. Socha Svätého Mikuláša je umiestnená v parčíku pri kaplnke postavenej občanom obce Bobot Raimundom Lexmannom. Po krátkom privítaní starostom obce pánom Ľubomírom Tunegom nasledovalo slávnostné odhalenie sochy za pomoci PaedDr. Miroslava Holečka, projektového manažéra, OP pre kresťanské tradície z Národného osvetového centra - inštitúcie Ministerstva kultúry SR, predsedu Spoločnosti svätého Gorazda a predsedu Slovenského orla Ing. Jozefa Gálika. Novú sochu posvätil miestny správca našej farnosti vdp. dekan František Mojto. Nasledoval krátky príhovor PaedDr. Miroslava Holečka a Ing. Jozefa Gálika, ktorý vyjadrili veľkú radosť z novej pamätihodnosti obce. Na záver sa starosta obce pán Ľubomír Tunega poďakoval vzácnym hosťom a osobitne vyzdvihol pána Albína Žáka, ktorý daroval lipové drevo na novú sochu.
Popoludní pokračovali Hodové slávnosti v našej obci zlatým klincom: vystúpením Boboťanky. Dychová hudba odohrala pre všetkých prítomných vo svojej obci veľmi pekný koncert. Napokon nasledoval majstrovský futbalový zápas TJ Tatran Bobot - TJ Považan Ivanovce, v ktorom zvíťazili domáci 4:0. Počas oboch dní si prišli na svoje aj naše deti, ktoré sa mohli povoziť na kolotočoch, ochutnať cukrovú vatu, alebo si niečo vystreliť v strelnici. Hodové slávnosti sa niesli v znamení krásneho počasia a pohody. Už teraz sú všetci v očakávaní aké budú Hodové slávnosti nasledujúci rok.Pridané: 26.09.2011 15:34:47

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 1
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »