Detail oznamu

back Naspäť

Poďakovanie

Kategória: Obecný úrad | Podkategória: Oznamy obecného úradu
Linka: Poďakovanie za iniciatívu a pomoc pri realizácii projektu Zelené iglu.
 
back Zobraziť galériu

Poďakovanie za iniciatívu a pomoc pri realizácii projektu Zelené iglu.

Vážení rodičia a priatelia,

Získali sme grant z projektu Zelené oči, ktorým chceme dosiahnuť, aby naše deti počas horúcich teplých dní mali miesto na ukrytie sa pred slnkom, ale i miesto na zábavu a edukáciu počas letných dní. Cieľom je zvýšiť environmentálne povedomie obyvateľov.
Zelené iglu bude slúžiť najmä deťom. Je vybudované v areáli materskej školy, kde sa schádzajú deti, rodičia, starí rodičia za účelom oddychu, trávenia voľného času a zábavy.
Prečo práve Zelené iglu? Dobrá otázka... „Detské ihrisko Lienka“ je pomerne rozsiahle a dobre vybudované s množstvom rôznych preliezačiek, hojdačiek, šmýkačiek, pohyblivých lavičiek, rôznych zostáv pre pohyb a iné vybavenie kde si každé dieťa nájde svoju zábavu.
V areáli chýba tieň a práve preto sme sa rozhodli, že tento im zabezpečíme práve zeleným iglu, ktoré je zhotovené z dvoch kopúl spojených tunelom a celé má trinásť metrov. Je vyhotovené z vŕbového prútia, ktoré im v lete zabezpečí príjemný tieň, kde sa môžu schladiť, posedieť, čítať a zahrať sa hry. Na to, aby vznikla takáto oáza bolo treba napísať projekt a požiadať o dotáciu Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý prostredníctvom Zelenej župy ponúka možnosť zapojenia sa do environmentálnych projektov. Naša myšlienka bola úspešná a dostali sme na jej realizáciu 1.900 €. Súčasťou projektu bola aj výsadba ovocných stromčekov a byliniek na vyvýšených záhonoch.
Ďakujem pedagogickým zamestnancom za iniciatívu a pomoc pri realizácii projektu Zelené iglu pre naše deti. Vďaka patrí pani riaditeľke Anne Korbelovej, pani učiteľkám Beáte Titurusovej, Vladimíre Ježíkovej a Mgr. Monike Nikolíniovej. Srdečné poďakovanie patrí rodičom, ktorí na projekte od septembra až do novembra spolupracovali a pomáhali vytvoriť niečo, z čoho budú naše deti nadšené.
Menovite ďakujeme: p. Maruškovi M. s manželkou Dankou, p. Súkeníkovi R. s manželkou Kristínou, p. Závodnemu V., p. Kotlárikovi Š. s manželkou Pavlínou, p. Kyselicovi P., p. Hudecovi J. s manželkou Zdenkou, p. Špánikovi T., p. Sokolíkovi D., p. Mičovej E., p. Masárovi M., p. Peťovskej Ľ., p. Eliašovej A,.
Poďakovanie patrí aj pánovi Cingelovi a Žáčikovi, ktorí nám na výsadbu poskytli organické prírodné hnojivo.
Ďakujem, že vám záleží na prostredí, kde deti v letnom období trávia dve tretiny dňa.

Danka Ďuriačová, starostka obce


Pridané: 20.11.2019 13:14:55

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »