Detail oznamu

back Naspäť

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

Čo sa uskutočnilo v ZŠ v mesiaci apríl 2019

4.4. Exkurzia do Trenčína - navštívili sme Trenčiansky hrad. Pani sprievodkyňa, ktorá nás hradom sprevádzala, deťom zaujímavo a veku primerane podala výklad o histórií hradu. Okrem hradných miestností sme sa pozreli aj do podzemia hradu a vystúpili sme aj na vežu, odkiaľ sa nám naskytol krásny pohľad na mesto Trenčín. Súčasťou prehliadky bola aj prekrásna výstava predmetov vyrobených z drôtu. Exkurziu sme ukončili nákupom darčekových predmetov a zmrzlinou.

10.4. Zápis detí do 1. ročníka - v tomto roku sme zapísali 9 detí. Pokiaľ rodičia vypĺňali potrebné formuláre, deti vypracovali pracovný list, porozprávali o sebe a niektoré povedali básničku alebo zaspievali pieseň. Za snahu dostali pamätný list a malý darček. Musím skonštatovať, že do školy nám prídu šikovné deti. Už sa na vás tešíme!
Súčasťou zápisu bola aj prehliadka našej školy.

17.4. Beseda s poľovníkom - v tento deň k nám zavítal p. Pšenka, poľovník, ktorý prišiel medzi nás veľmi dobre pripravený a s množstvom ukážok. Najskôr si deti mali možnosť pozrieť prezentáciu o práci poľovníkov a o zvieratách žijúcich v našich horách. Potom mali možnosť pozrieť si výra,kly diviaka, parohy jeleňa a daniela, kožušinu z líšky a jazveca. Oboznámili sa s malým lesným rohom, na ktorom nám p. Pšenka zahral a nakoniec si pozreli okolie školy cez poľovnícky ďalekohľad. Asi najväčším zážitkom bol psík - jazvečík Argo, ktorý sa priateľsky správal k deťom a deti boli z neho nadšené.
Ďakujem p. Pšenkovi za hodnotnú besedu a určite sa s ním ešte stretneme a to priamo v teréne.

18.4. - 23.4. Veľkonočné prázdniny

26.4. Prednáška - Riziká moderných technológií - v dnešnej dobe plnej počítačov, tabletov, mobilov, sú naše deti vystavené mnohým rizikám a to nielen zdravotným, nehovoriac o nedostatku pohybu. Týka sa to bohužiaľ aj detí primárneho vzdelávania. Preto som pozvala pracovníčku RÚVZ z Trenčína, ktorá deťom veku primeranou formou vysvetlila, aké riziká im hrozia, ako sa brániť, čo je pre deti ich veku podstatné a veľa iných informácií. Deti sa aktívne zapájali do diskusie a ja verím, že sa z tejto prednášky poučili a budú sa podľa toho správať.Pridané: 02.05.2019 13:11:54

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »