Detail oznamu

back Naspäť

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

Čo sa uskutočnilo v ZŠ v mesiaci máj 2019

1.5. Stavanie mája
Ako už býva každoročne zvykom, deti z ŠKD vyzdobili máj krásnymi stuhami a na samotnom stavaní mája vystúpili s krátkym programom.

12.5. Deň matiek
Druhá májová nedeľa patrí, bezpochyby, všetkým mamám a tak sme si pre naše mamičky pripravili krásne vystúpenie, v ktorom nechýbalo pásmo s básničkami, orientálny tanec a pieseň. Sme hrdé na naše deti, pretože sa všetky aktívne do programu zapojili a svojou snahou a láskou, ktorú do vystúpenia vložili, vtisli slzy do očí nejednej mamičke.

Triedne učiteľky si vo svojich triedach zorganizovali súťaž o "Najlepšieho čitateľa". Všetky deti sa veľmi snažili, za čo im patrí pochvala, no diplom a knihu za 1. miesto mohli získať len tí najlepší z ročníka. Víťazmi sa stali:
1. ročník: Eduard Dávid
2. ročník: Lukáš Kotlárik a Nela Kyselicová
4. ročník: Sofia Kakarová
Blahoželáme a želáme im, aby nikdy nestratili chuť do čítania.

Pani vychvávateľka si v ŠKD pre deti pripravila týždeň s dopravnou tematikou, počas ktorého si deti mali možnosť pozrieť prezentáciu o bezpečnosti na cestách, zúčastniť sa kvízu, vyrobiť si dopravné značky a dopravné prostriedky, zahrať sa hry s dopravnou tematikou a zúčastniť sa aktivít na dopravnom ihrisku. V závere každé dieťa získalo diplom za snahu v rôznych činnostiach a sladkosť. Absolútnym víťazom sa však stal žiak 2. ročníka Lukáš Kotlárik, ktorý za snahu, aktivitu a nepopierateľné vedomosti získal aj malé lego.

Zaujímavosťou tohto mesiaca bol projekt "Motýlia záhrada", prostredníctvom ktorého mali deti možnosť sledovať vývoj motýľa z húsenice. Žiaci 4. ročníka si počas celého vývoja robili zápisky, neskôr motýle kŕmili a v závere sa všetci žiaci z ŠKD zúčastnili vypustenia motýľov do prírody.Pridané: 18.06.2019 09:48:09

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »