Detail oznamu

back Naspäť

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

Čo sa uskutočnilo v ZŠ v mesiaci jún 2019

1.6. MDD - v tento deň si ZŠ a MŠ samostatne pripravili aktivity pre deti. Deti ZŠ plnili úlohy v pomyselnej pevnosti Boyard. Museli zdolať pavučinu, vybrať z troch nádob s neidentifikovateľným obsahom kľúče, správne separovať odpad a nechýbal ani otec Furas so svojimi vedomostnými otázkami. Deťom sa pomerne dobre darilo, len otázky otca Furasa dali niektorým riadne zabrať. Okrem plnenia úloh mali deti možnosť poskákať si na skákacom hrade, sledovať prácu záchranárov a vyskúšať si poskytnutie prvej pomoci a ďalšie aktivity. Nechýbalo dobré občerstvenie a dobrá zábava.

7.6. Školská olympiáda málotriednych škôl sa tentoraz konala v obci Veľká Hradná. Športovalo sa a športovalo. V celkovom hodnotení sme sa umiestnili na peknom 3. mieste a priniesli sme do školy veľa diplomov a zaujímavých cien.

20.6. Školský výlet do Banskej Štiavnice. Ráno sme spolu s rodičmi a starými rodičmi nasadli do autobusu a už sa išlo za dobrodružstvom. Navštívili sme Štiavnické bane, Štiavnický Betlehem a prezreli sme si krásne mesto Banskú Štiavnicu. Počasie nám prialo, nechýbali suveníry, ani zmrzlina.

21.6. Cvičenie v prírode - v tomto roku sme oslovili p. Pšenku, ktorý nám pripravil turistickú prechádzku do lesa, kde deťom poukazoval krmelce, stopy lesnej zveri, faunu a flóru lesa. Našli sme aj zopár húb. Vyvrcholením turistiky bola výborná opekačka, o ktorú sa postarala rodina Pšenková, za čo jej úprimne ďakujeme. Do školy sme sa vrátili unavení, ale spokojní.

24.6. - 27.6. Plavecký výcvik - ako každý rok, ani tento nemohol chýbať. V týchto horúcich dňoch sa deti schladili v bazéne a okrem toho na učili plávať, prípadne zdokonaľovať sa v plávaní. Veľmi milo nás prekvapili naši prváci, ktorí ukázali , že sa vody neboja a všetci v závere bez problémov skákali do vody a plávali.

28.6. Slávnostné ukončenie školského roka 2018/2019. Po štátnej hymne a príhovore riaditeľky školy sa uskutočnila rozlúčka s našimi štvrtákmi. Štvrtáci predviedli krátky program, ktorý si nacvičili s p. riaditeľkou a potom nasledoval vynikajúci krátky film, kde hlavnými postavami boli štvrtáci a celý film nakrútila a spracovala p. vychovávateľka Lenka. Po rozlúčke žiaci dostali vysvedčenia a potom sa k deťom prihovorila p. starostka a predsedníčka ZRPŠ, ktoré deťom odovzdali krásne darčeky. Nechýbali ani slzičky, ale ja som presvedčená, že naši štvrtáci si k nám cestu vždy nájdu.


Pridané: 01.07.2019 19:17:15

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »