Detail oznamu

back Naspäť

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

Čo sa uskutočnilo v základnej škole v mesiaci marec

Marec patrí k jarným mesiacom, aj keď počasie tomu nenasvedčuje. Nám to ale neprekáža a školu sme si vyzdobili jarnými motívmi. Možno tak trochu chceme týmto spôsobom privolať jar.
1.3. sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavov Kubín, kde všetci žiaci mali pripravené ukážky poézie a prózy. Umiestnenie v kategórii poézie je nasledovné: 1. miesto - Sofia Kakarová, 2. miesto - Peter Neradný a 3. miesto - Samuel Lobotka. V kategórii próza sme miesto neudelili. Musím pochváliť našich prvákov, ktorí sa zodpovedne pripravili na súťaž i keď oficiálne sa do súťaže môžu prihlásiť žiaci až od 2. ročníka. Medzi prvákmi najlepšie obstála Nelka Kyselicová. Blahoželáme.

3.3. sa už tradične v obci uskutočnil karneval.Celý priebeh karnevalu sa niesol vo veselej atmosfére, deti mali krásne masky, výborne sa zabávali a odniesli si pekné ceny z bohatej tomboly.

7.3. sa v obci Dubodiel uskutočnila súťaž Hviezdoslavov Kubín pre málotriedne školy. Naša Sofia Kakarová opäť nesklamala a suverénne vyhrala 1. miesto s postupom do obvodného kola.

12.3. a 13.3. Marec je vyhlásený za mesiac knihy, preto aj žiaci našej školy navštívili miestnu knižnicu. Prváci si knižnicu prezreli, prihlásili sa za členov a niektorí si už aj požičali knihy.

16.3. sa uskutočnilo obvodné kolo Hviezdoslavov Kubín v Trenčíne, do ktorého postúpila Sofia Kakarová a vyhrala 1. miesto! Blahoželáme a veľmi sa tešíme. Nasleduje postup do okresného kola, ktoré sa uskutoční 6.4. v obci Melčice-Lieskové. Držíme palce.

Blížia sa Veľkonočné sviatky, tak aj naše deti spolu s p. vychovávateľkou vyrobili krásne veľkonočné pozdravy nielen pre rodičov, ale aj pre Obecný úrad a miestne organizácie.

V dňoch 29.3. až 3.4.2018 sa uskutočnia Veľkonočné prázdniny. Želám Vám krásne, veselé sviatky naplnené smiechom. A nezabudnite si oddýchnuť a načerpať sily do posledného štvrťroka školského roka 2017/2018.


Pridané: 27.03.2018 11:27:19

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »