Detail oznamu

back Naspäť

Dopravná výchova v Materskej škole a Základnej škole v Bobote

Kategória: Materská škola | Podkategória: Oznamy MŠ
Linka: Grantový program Bezpečne na cestách
 
back Zobraziť galériu

Projekt financovaný Nadáciou Volkswagen Slovakia.

Dňa 6. apríla 2016 zasadala výberová Komisia rozhodujúca o podpore žiadostí o grant na projekty v rámci grantového programu Bezpečne na cestách. Do výzvy sa zapojilo 154 subjektov z celého Slovenska. Mnohé zaslané projekty boli kvalitné a veľmi zaujímavé, preto mala Komisia veľmi ťažkú úlohu rozhodnúť. Po náročnom rozhodovaní bolo vybraných 20 projektov od subjektov zo všetkých krajov Slovenska, ktoré Nadácia podporila v celkovej sume 50.003,60 €. Obec Bobot bola jedným z 20 šťastných subjektov, ktorým Nadácia Volkswagen pridelila sumu 3000 Eur na zakúpenie prenosného dopravného ihriska v projekte Som súčasťou cestnej premávky.

Dopravná výchova sa až do zakúpenia prenosného ihriska z financií Nadácie Volkswagen Slovakia realizovala v interiéri hravou formou avšak bez reálnych pomôcok. V projekte sme zakúpili prenosné ihrisko do exteriéru, ktorého časti sa však dajú využívať aj v interiéri. Deti sa tak mohli nielen zúčastniť na akoby skutočnej cestnej premávke ale aj pochopiť umiestňovanie jednotlivých prvkov v cestnej doprave.

Cieľom projektu bolo inovovanie metodiky dopravnej výchovy dokúpením materiálnych pomôcok s dôrazom na pravo-ľavú orientáciu v premávke a prítomnosť semaforu. Dopravná výchova mala za cieľ využitie všetkých zmyslov dieťaťa ako účastníka cestnej premávky. Dôraz bol kladený na zážitkové učenie ako doplnenie predošlého informatívneho a hravého prístupu.

Zakúpením prenosného dopravného ihriska, ktorého inštalácia je vhodná nielen v priestoroch multifunkčného ihriska ale vo svojich častiach aj v interiéri sme prispeli k lepším návykom bezpečného správania na cestách našich detí.

Ďalšie informácie o výučbe ako aj fotografie z výučby si môžete prezrieť na linke uvedenej pod nadpisom.Pridané: 28.11.2016 17:07:19

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »