Detail oznamu

back Naspäť

Pohľad späť: Ženský futbal na Bobote

Kategória: Tatran Bobot | Podkategória: Oznamy TJ Tatran Bobot
 
back Zobraziť galériu

Telovýchovná jednota Tatran Bobot mala v minulosti aj svoj ženský futbalový oddiel, ktorý dokonca odohral jednu súťažnú sezónu v oblastnej futbalovej lige.

Ženský futbalový oddiel vznikol v našej obci Bobot spontánne v roku 1998. Príčinou bolo pozvanie na futbalový turnaj v Horňanoch. Na tomto turnaji sa zúčastnili tímy TJ Podlužany, FC Dežerice, Slovan Horňany a Tatran Bobot. Naše futbalistky skončili na 2. mieste. V tom istom roku o pár týždňov neskôr bol zorganizovaný turnaj v Dežericiach. Tentokrát sme neboli natoľko úspešní a skončili sme až na 4.mieste.

O rok neskôr sa zopakovali oba turnaje, pričom sa však náš tím zúčastnil iba na jednom z nich, v Horňanoch. Druhý sme museli pre nevhodný termín odrieknuť. Koncom roku 1999 organizoval Sokol DFC Ilava, v tom čase účastník 2. ženskej ligy, halový turnaj v Dubnici, na ktorý sme boli pozvaní. Na tomto turnaji sa prvý krát objavila myšlienka oblastnej futbalovej súťaže žien. Na Slovensku totiž existovala iba 1. a 2. liga v ženskom futbale a obe boli celonárodné, čiže by boli pre väčšinu okolitých tímov finančne neúnosné.

Oblastná súťaž v ženskom futbale sa stala realitou v roku 2000. V jej prvom ročníku sa zúčastňovalo 6 tímov (FC Dežerice, GABOR Bánovce nad Bebravou, LEONI Trenčín, Sokol DFC Ilava, Tatran Bobot, Žihľavník Omšenie). Hralo sa systémom jeseň – jar, dvojkolovo. Pravidlá boli zhodné s aktuálnymi pravidlami SFZ, jediným rozdielom bola možnosť striedania hráčok hokejovým spôsobom, hrací čas bol 2x45min. Naše dievčatá odohrali v tejto súťaži iba jeden ročník a skončili na poslednom mieste, ale napriek tomu si v tvrdej konkurencii ostatných oddielov počínali dobre. Neskôr sa futbalistky Tatranu Bobot už nezapojili do súťaže, ale napriek tomu si občas, najmä počas leta chodili zahriať rôzne turnaje, alebo priateľské zápasy.


Pridané: 15.05.2009 10:41:27

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »