Dychová hudba Boboťanka

img
 


back Naspäť
Detail oznamu

Boboťanka má 95 rokov a nové CD!

Kategória: Dychová hudba Boboťanka | Podkategória: Novinky
Linka: Video: Boboťanka - Horela lipka
 
back Zobraziť galériu

V nedeľu 21. februára 2016 sa konal v Kultúrnom dome Bobot koncert pri príležitosti 95. výročia Dychovej hudby Boboťanka a uvedenia jej prvého CD albumu.

Úvod koncertu obstaral nový klip Dychovej hudby Boboťanka s názvom Horela lipka (Linka na video je pod nadpisom článku). V rámci klipu mohli diváci vidieť prierez históriou kapely od ich skorých začiatkov po súčasnosť, pričom aj samotné video bolo poctou všetkým predchodcom dnešnej kapely. Následne sa otvorila opona a začiatok koncertu odštartovalo krátke bubnové sólo s nástupom hudobníkov a spustením úvodnej dixielandovo ladenej skladby. Po skončení úvodnej série skladieb nasledovalo privítanie moderátorom, ktorý celý koncert sprevádzal hovoreným slovom. V rámci úvodného privítania dostala slovo aj starostka obce Bobot pani Danka Ďuriačová, ktorá predovšetkým vyzdvihla hrdosť obce na kapelu, ktorá nesie odvážne názov našej dedinky a zároveň ju takto neoceniteľne reprezentuje. Úprimne kapele zagratulovala k 95. výročiu a zaželala naďalej veľa pekných rokov s dychovou hudbou.

Po ďalšej piesni nastal najslávnostnejší okamih dňa, uvedenie nového CD albumu. Krstnými rodičmi boli Miroslav Žákovic, kapelník Dychovej hudby Bošáčanka a súčasne bývalý kapelník Boboťanky z prelomu 60. tych a 70. tych rokov 20. storočnia a Stanislav Koreň, ktorý je synom predchádzajúceho kapelníka Rudolfa Koreňa a zároveň otcom súčasného kapelníka Miroslava Koreňa.

V rámci koncertu odzneli od Boboťanky aj vlastné piesne, Na vŕšku a Bobotské pole, pričom práve druhá uvedená veľmi potešila srdcia všetkých Boboťanov. Obe skladby skomponoval a otextoval umelecký vedúci kapely Peter Doktor.

Počas koncertu dostali priestor aj hostia kapely, Dalibor Dúcky a Andrej Kajan. Veľký potlesk následne potešil aktuálne najstaršieho člena kapely, bubeníka Jožíka Kobidu, ktorý je súčasťou Boboťanky už neuveriteľných päť desaťročí.

Veľmi zaujímavá časť koncertu nastala, keď celá kapela odišla z pódia. Na javisku zostal iba moderátor a klarinetista, ktorý začal hrať sám, pričom postupne sa pridala celá kapela a svojim návratom na javisko vytvorili úžasnú lavínu hudobnej kreácie a naozajstného zážitku pre všetkých divákov.

Koncert pokračoval známou rock´n´rollovou skladbou avšak končil ľudovými piesňami, ktoré sú pre dychovú hudbu typické.

Na záver na veľký potlesk plného kultúrneho domu kapela pridala k programu ďalšie 2 skladby.

Po koncerte poskytli kapelník Miroslav Koreň a umelecký vedúci Peter Doktor rozhovor pre Bánovskú TV a prebehlo fotenie celej kapely.

Následne sa rozkrájala na počesť Boboťanky veľká torta, z ktorej mohli ochutnať všetci prítomní diváci aj s pohárikom zlatistého moku.

Dychová hudba Boboťanka sa nahraním nového CD albumu stala nesmrteľná a zároveň položila základ a snáď aj prísľub, či záväzok pre budúce muzikantské výzvy. Priaznivci Boboťanky sa určite majú na čo tešiť.

Veľké Bravooo Boboťanka!


Pridané: 23.02.2016 22:11:43

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »