Dychová hudba Boboťanka

img
 


back Naspäť
Detail oznamu

DH Boboťanka - Aktuality

Kategória: Dychová hudba Boboťanka | Podkategória: Novinky
 
back Zobraziť galériu

Vážení priaznivci dychovky, návštevníci tejto stránky, dovoľte mi aspoň v krátkosti poinformovať Vás o dianí okolo Dychovej hudby Boboťanka.

Tento rok sme boli poctení pozvánkou dychovej hudby Chynorianka na festival, ktorý každoročne organizujú. Sobotu 18.6.2011 sme teda strávili v Chynoranoch, v spoločnosti ďalších 4 dychoviek, vrátane hosťa festivalu, Bojnickej kapely. No a po našom vystúpení sme dostali pozvánku na 26.6.2011, na festival dychovej hudby Nedanovčianka, ktorá tento rok oslavuje 85. výročie svojho založenia. Návštevníci z našej oslavy 85 ťky spred 5 rokov si iste spomenú, že práve Nedanovčianka bola naším hosťom pri príležitosti 85. výročia DH Boboťanka. Opäť v dobrej spoločnosti dychoviek z Ostratíc, Nedanoviec, Chynorian, a tentokrát hudby spoza Moravy Lidečanky sme si aj v Nedanovciach schuti zahrali. Sobota 2.7. už patrila kultúrnym slávnostiam Mikroregiónu Bánovecko v rámci kultúrneho leta v Bánovciach nad Bebravou, kde nás čakala pomerne ťažká úloha, a to vystúpenie hneď po vynikajúcej dychovej hudbe, ktorou nesporne je Valaška z Moravy. Príjemnú skutočnosť, že sme nesklamali, ba práve naopak, veľmi potešili, nám potvrdil nielen potlesk a spokojnosť divákov, ale aj usporiadateľa, z čoho máme, samozrejme, veľkú radosť zasa my. Niekoľko fotiek zo všetkých troch koncertov sme umiestnili do fotogalérie, nech sa páči, pozrite sa do sekcie Leto 2011.

Blíži sa však oslava 90. výročia prvej písomnej zmienky o dychovej hudbe Boboťanka, ktorú sme naplánovali na druhý októbrový víkend 2011, miesto konania Kultúrny dom Bobot. Na podrobnostiach pracujeme a všetko podstatné včas uverejníme. Každopádne, už teraz sa tešíme na domáce pódium, hudobných hostí, a najmä na Vás všetkých, ktorí máte radi hudbu, a ktorí viete oceniť snaženie partie ľudí, ktorí ju hrajú. Prijmite teda pozvanie na oslavu 90 ročnej obyvateľky Bobota a Bobotskej Lehoty.

Dopočutia priatelia...

Peter Doktor, DH Boboťanka


Pridané: 01.08.2011 15:55:17

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »