Dychová hudba Boboťanka

img
 


back Naspäť
Detail oznamu

DH Boboťanka oslavovala

Kategória: Dychová hudba Boboťanka | Podkategória: Novinky
 
back Zobraziť galériu

V nedeľu 9. októbra 2011 oslávila Dychová hudba Boboťanka svoje jubileum - 90 rokov.

Oslavy sa začali koncertom pozvaných hostí, Dychovej hudby Ostratičanka, ktorá dostala všetkých od úvodných minút do dobrej nálady. Po vydarenom prvom koncerte nasledovalo sólové vystúpenie. Všetkým prítomným divákom sa predviedol talentovaný mladík Oliver Fridrich na akordeóne a heligónke. Počas celého programu mohli diváci nazrieť do histórie prostredníctvom vybraných fotografií z rôznych období života kapely.

V tretej časi programu už na domáce pódium nastúpila samotná oslávenkyňa, Dychová hudba Boboťanka, pod vedením kapelníka Miroslava Koreňa. Kapela predviedla sériu skladieb so spevom, či bez neho. Konferenciér a zároveň bubeník kapely Marcel Bulík v malých prestávkach oboznámil divákov s históriou Boboťanky, ako aj rôznymi zaujímavosťami zo súčasnosti. Starosta obce Bobot, pán Ľubomír Tunega, odovzdal Boboťanke pamätnú plaketu pri príležitosti tohto významného výročia. Počas vystúpenia si kapela zaspomínala na svojich bývalých, prítomných i neprítomných členov, pričom tí najvýznamnejší prevzali osobne alebo v zastúpení upomienkové predmety s fotografiami z ich účinkovania v Boboťanke.

Diváci Boboťanku oceňovali veľkým potleskom a na záver aj ováciami, po ktorých nasledoval posledný prídavok. Celé nedeľné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére a diváci, ktorí prišli, určite neľutovali.


Pridané: 10.10.2011 14:42:57

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »