Fórum

back Naspäť

Meno (nick): obecný príspevok
Text príspevku:
PÁR POZNÁMOK k stanovisku predsedu Urbariátu Bobot- Lehota p.s.

V čom sa predseda spoločenstva mýli :

1. Napísal som, že vybrať piatich z piatich nedáva voličom možnosť vybrať si jednotlivých kandidátov, že takejto voľbe chýba elementárna logika. Nič menej a nič viac.
2. Skutočnosť, že členovia spoločenstva v roku 2013 nehlasovali za zverejnenie výsledkov hospodárenia na webovej stránke spoločnosti neznamená, že požiadavku nemôžem opakovane požadovať každý rok, až do doby, keď informácia bude zverejnená ( Článok V, ods. 1 písm. c) stanov spoločenstva ).
3. Predseda spoločenstva tvrdí, že nerešpektujem výsledky volieb ! Svoje tvrdenie opiera o svoj „pocit“ a „podtón“ príspevku. Kde v mojom príspevku je zmienka o nerešpektovaní výsledku volieb ? Naopak, jasne píšem, že som neuspel.
4. Predseda píše „ ... preto budem žiadať dozornú radu, aby ho pozvala na svoje zasadnutie.“ Dozorná rada nie je podriadená predsedovi spoločenstva, práve naopak. Dozorná rada kontroluje činnosť celého spoločenstva, včítane výboru a predsedu. Predseda výboru ( tak ako každý člen spoločenstva ) môže podať sťažnosť na AD ( ale nemôže určovať, čo má dozorná rada robiť) a dozorná rada sťažnosť prerokuje ako každú písomnú sťažnosť člena spoločenstva.
5. Stránka Fórum je stránkou, kde občania píšu svoje názory, pripomienky a iný ich zase čítajú. Ich obsah je rôznorodý. A Urbariát Bobot-Lehota má za členov obyvateľov obce. Kde inde by som svoju úvahu VOĽBY A DEMOKRACIA napísal, keď webová stránka UBL nie je prístupná.


P.S. k bodu č. 3.
V minulosti existoval humoristický časopis, ktorý mal rubriku Zo súdnych siení a predsiení. Raz tam bol tento príspevok : hovorí svedkyňa : „ Obžalovaný pohoršuje spoluobčanov tým, že hrá nahý na husliach! Je síce pravda, že má stiahnuté rolety, ale aj tak každý vie, že hrá nahý.“

Ďakujem za pozornosť. A. Doktor
Dátum vytvorenia: 2017-03-25 15:07:25

Zdieľať: Google Facebook Twitter
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »