Základná škola

img
 


back Naspäť
Detail oznamu

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

ZŠ - september

2.9. Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020

13.9. Didaktické hry - z učebných osnov vyplýva, že žiaci majú raz do roka absolvovať didaktické hry v rozsahu 4 vyučovacích hodín. Didaktickým hrám predchádza teoretická časť, kde si vyučujúci vyberú oblasť, ktorej sa budú venovať. V tomto školskom roku sme sa zamerali na riešenie mimoriadnych situácií, dopravnú výchovu a pohyb a pobyt v prírode a jej ochrana.

20.9. Exkurzia - zúčastnili sme sa výstavy "Moje telo" v Trenčíne, kde sme mali možnosť veku primeranou formou vidieť ako pracujú naše vnútorné orgány. Táto interaktívna výstava bola veľkým prínosom pre deti a dostali možnosť sa aktívne zapájať do prednášky a vyskúšať si napr. aj "operáciu."
24.9. Žiaci našej školy sa spolu s pedagógmi zapojili do 5. ročníka Európskeho týždňa športu cvičením zumby a pohybovými aktivitami na hodinách telesnej výchovy.
26.9. Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sme si s deťmi v ŠKD urobili niekoľko aktivít zameraných na oboznámenie sa s krajinami EÚ a jazykmi, ktorými sa v týchto krajinách hovorí. Deti si vyrobili vlajky a spoločný plagát, ktorý má byť symbolom súdržnosti a porozumenia medzi ľuďmi, bez ohľadu na to, akým jazykom hovoria.

30.9. Beseda s pracovníčkou CPPPaP "Stres a pohoda"- p. psychologička s deťmi besedovala o tom, čo je stres, jeho vplyv na organizmus a ako mu predchádzať. Táto beseda bola prínosom predovšetkým pre prvákov, pre ktorých je príchod do školy a s tým spojené povinnosti tiež veľkým stresom.


Pridané: 04.10.2019 13:27:39

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »