Základná škola

img
 


back Naspäť
Detail oznamu

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

ZŠ október

Mesiac október je jeden z jesenných mesiacov a v tomto roku bol krásny, slnečný. Aj naša škola sa obliekla do jesenných farieb. P. vychovávateľka spolu s deťmi školu vyzdobila jesennými motívmi.

23.10. Všetkovedko - v škole sme si zorganizovali našu školskú súťaž, ktorej sa zúčastnili žiaci 2. a 3. ročníka. V súťaži boli otázky z rôznych oblastí.
Najlepšie obstáli: 1. miesto - Lukáš Kotlárik 3. ročník
2. miesto - Lenka Hudecová 3. ročník
3. miesto - Nela Fábryová 2. ročník
Súťaže sa zúčastnil aj žiak 1. ročníka Peter Kotlárik, ktorý už pri nástupe do školy vedel čítať. Riešil úlohy určené druhákom a úspešne ich zvládol. Preto sme sa rozhodli odmeniť ho sladkou cenou.
Víťazom blahoželáme!

V ŠKD sme si zorganizovali týždeň zdravej výživy.
Deň jablka - úlohou detí bolo porozmýšľať, prečo je jablko až také dôležité, že má svoj deň a informácie vpísať do malých papierových jabĺk, z ktorých potom spoločne vytvorili "jablkovú" koláž. Ďalej mali za úlohu usporiadať písmenká do slov a zo vzniknutých slov poskladať staré anglické porekadlo a zaspievať, čo najviac pesničiek o jablku.
Postavičky z ovocia a zeleniny - deti si z domu priniesli rôzne druhy ovocia a zeleniny, spoločne sme si ich pomenovali, stručne zhrnuli aké vitamíny obsahujú a vyrobili sme z nich rôzne postavičky. Na záver sme sa zahrali na "Popolušky", kedy deti museli čo najrýchlejšie roztriediť pomiešané strukoviny.
Prezentácia - premietli sme si PWP prezentáciu o obezite a jej dôsledkoch, kde sme hovorili najmä o dôležitosti zdravých potravín a nápojov a tiež pravidelného pohybu.
Kvíz - deti absolvovali niekoľko, veku primeraných, kvízov z osvojených informácií a pojmov z lekárskeho prostredia.
Tancom proti obezite - deti sa oboznámili s rôznymi tanečnými štýlmi a ukázali akú majú výdrž pri aktívnom pohybe.

28.10. Pasovanie prvákov - už tradične sa v tento mesiac naši noví prváci stali oficiálne žiakmi našej školy. Predchádzali tomu však úlohy, ktoré museli žiaci splniť. Tento rok bola "pasovačka" rozprávková. Hlúpy Janko išiel k čarodejníkovi vyslobodiť princeznú, ale cestou musel plniť rôzne úlohy. Naši prváci mu pritom ochotne pomáhali. Princeznú vyslobodili, Janko pochopil, že vzdelanie je pre život veľmi potrebné a z vďačnosti ich pasoval za žiakov našej školy.

28.10. Lampiónový sprievod obcou - hneď po "pasovačke," keď sa zotmelo, pridali sa naši žiaci k deťom MŠ a spolu s nimi a rodičmi sme "vyrazili" do ulíc Bobota. Lampióny detí krásne svietili a lampióny šťastia, ktoré vypustila MŠ a ZŠ vyleteli vysoko a odleteli neznámo kam. Veríme, že nám prinesú šťastie!

30.10 - 31.10. Jesenné prázdniny - ani sme sa nenazdali a 2 mesiace sú za nami. Predovšetkým prváci už pociťovali únavu. Preto nielen prváci, ale aj my všetci sme si zaslúžili oddych.


Pridané: 10.11.2019 16:44:04

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »