Základná škola

img
 


back Naspäť
Detail oznamu

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

ZŠ november

12.11. Výchovný koncert spojený s prezentáciou ľudových hudobných nástrojov. Na výchovnom koncerte si naše deti spolu s deťmi z MŠ vypočuli krásne slovenské ľudové piesne doprevádzané originálnymi ľudovými nástrojmi. Oboznámili sa napr. s fujarou, píšťalkou, ozembuchom, gajdami a inými nástrojmi. Niektoré piesne sme si zaspievali spolu s účinkujúcimi, ktorí boli odetí do prekrásnych ľudových krojov. V závere vystúpenia vyzvali niektorých chlapcov, ktorých naučili tancovať odzemok.

Po výchovnom koncerte sa uskutočnila celoslovenská internetová súťaž i-bobor, ktorej sa zúčastnili žiaci 2. a 3. ročníka a súťažili v kategórii Drobci. Blahoželáme úspešným riešiteľom, ktorí získali diplom a odmenu:
1. miesto - Lukáš Kotlárik (3. ročník) a Eduard Dávid (2. ročník)
2. miesto - Sophia Macharová (2. ročník)
3. miesto - Nela Kyselicová (3. ročník) a Nela Fábryová (2. ročník)

19 11. Pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí, sme sa zapojili do bubnovačky "Aby bolo deti lepšie počuť," ktorá sa konala v čase od 10.00 do 11,00 hod. Naša škola si zvolila bubnovanie v laviciach. Pred samotným bubnovaním sme deťom veku primeranou formou vysvetlili význam tejto akcie.

27.11. - 28.11. Súťaž naj matematikár triedy. Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme v škole zorganizovali súťaž o najlepšieho matematikára triedy. Súťaže sa zúčastnili všetci žiaci školy. Tentoraz sa víťazmi stali len chlapci. Najlepším matematikárom 1. ročníka sa stal Peter Kotlárik, 2. ročníka Eduard Dávid a 3. ročníka Lukáš Kotlárik. Víťazom blahoželáme!

30.11. Vianočný jarmok. V tento deň sa už tradične konal Vianočný jarmok, ktorí zorganizovali rodičia detí, ktoré navštevujú MŠ a ZŠ. V kultúrnom dome rodičia predávali rôzne výrobky, ktoré aj zhotovili ako napr. koláčiky, oblátky, ozdoby na stromček a iné. Nechýbala výborná kapustnica, pečená klobáska, punč i teplý čajík pre deti. Rodičia týmto spôsobom získali finančné prostriedky pre školu. Milí rodičia, vážime si to a srdečne Vám ďakujeme.

V tento mesiac sa žiaci (angličtinári) z 3. ročníka zapojili do jesenného Wocabee šampionátu a s hrdosťou získali diplom za 1. miesto v okresnom kole. Veľmi nás teší, že nás žiaci našej malej školičky takto reprezentujú a naozaj berú anglický jazyk vážne.


Pridané: 06.12.2019 11:28:09

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »